Nauka pisania dla dzieci

Pisanie nie jest łatwą umiejętnością dla rozpoczynających naukę dzieci. Wymaga nie tylko dobrego panowania nad dłonią, ale też dużej cierpliwości. Chcąc pomóc Państwu w wyrobieniu dobrych nawyków manualnych u dzieci, przygotowaliśmy zestaw ćwiczeń kaligraficznych do użytku domowego.

 
Kaligrafia dla dzieci -  Ćwiczenia kaligraficzne, nauka pisania

Pisanie liter – łatwiejsze niż się wydaje.

Dziecko rozpoczynające swoją przygodę z pisaniem początkowo ma kilka problemów: za mocno lub zbyt lekko trzyma ołówek lub nie jest w stanie zmieścić się w wyznaczonych liniach. Nieudana próba dokładnego powtórzenia danej literki kończy się zazwyczaj brakiem chęci do dalszej pracy. W tym momencie najważniejsze jest przekonanie naszej pociechy do dalszego próbowania, ale bez presji, bardziej na zasadzie zabawy niż nauki.
Zaproponujmy dzieciom gotowe arkusze kaligraficzne: Kaligrafia litery, na których może ćwiczyć i próbować do woli. Zawierają one wskazówki pomocne przy nauce pisania: punkt, z którego należy zacząć pisanie literki i w kierunek jej kreślenia.

 
Nauka pisania dla dzieci

Nauka pisania cyfrerek – wesprzyj swoje dziecko podczas ćwiczeń

Podobnie rzecz ma się z nauką pisania cyfr. Z odpowiednią pomocą i rozsądnie dawkowaną porcją ćwiczeń, dzieci szybko poprawią swoje umiejętności. Sprawdź także: Kaligrafia cyfry
Zachęcamy Państwa do pobierania i darmowego drukowania w dowolnej ilości – do użytku domowego – dostępnych materiałów i życzymy powodzenia w nauce pisania Waszym dzieciom.